• Zmień kontrast
DSC04475.JPG

Finał dla „PARALIŻA”

Dodano: 2019-04-15

W niedzielę 14 kwietnia na Hali Sportowej Celestynów odbyły się finały III Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Celestynów. O zwycięstwo w rozgrywkach rywalizowały cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej ligi. Numerem jeden okazał się zespół „Paraliż”.

Łącznie w lidze trwającej od 17 lutego aż do 14 kwietnia wzięło udział osiem zespołów rywalizujących ze sobą w każdą niedzielę. W finale naprzeciw siebie stanęli gracze „Paraliż” oraz „RKS Bór Regut”. Na zwycięstwo i puchar miały ochotę oba zespoły. Pierwsza partia spotkania zaczęła się od bardzo mocnej zagrywki jednego z zawodników „ Paraliża”, co dało aż cztery bezpośrednie punkty. Dalsza część meczu to mozolna, ale skuteczna gonitwa za wynikiem graczy z Reguta, która doprowadziła do remisu w pierwszym secie, jednak po raz kolejny zawodnicy „Paraliża” udowodnili, że nie na darmo byli stawiani w roli faworyta i zwyciężyli w pierwszym secie 25:22. Drugi set spotkania finałowego to kopia pierwszej partii, gdzie ponownie końcówka seta należała do zawodników „Paraliża”, którzy dzięki wygranej 2:0 zdobyli mistrzostwo III Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Celestynów.
W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwie drużyny, które przegrały swoje mecze półfinałowe, oba zespoły miały wielkie aspiracje i chęć wygranej po porażkach w półfinale. Zespół „Wczorajszych” zmotywowany dobrym meczem półfinałowym postawił wysoko poprzeczkę przeciwnikom i pewnie wygrał całe spotkanie wynikiem 2:0, zdobywając przy tym brązowy medal rozgrywek.

Zwycięzcom puchary medale i podziękowania za udział w lidze wręczył Wójt Gminy Celestynów Witold Kwiatkowski. Organizatorem rozgrywek był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie, patronatami medialnymi ligi byli: Gazeta Celestynka i iOtwock.