• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast

EKOLOGIA – ważne słowo, uczy wszystkich jak żyć zdrowo, dbać o cały piękny świat, aby czysty był przez wiele lat.

Wniosek o wypłatę dotacji ze środków budżetu Gminy Celestynów na wymianę źródła ciepła na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego w ramach działań Gminy Celestynów skoncentrowanych wokół idei ,,Gmina z dobrym klimatem’’.

Książeczka "CZY WIECIE DZIECI JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI???"

Mając na uwadze dbanie o środowisko, które nas otacza pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Porządku Publicznego i Obrony Cywilnej Urzędu Gminy w Celestynów wydali książeczkę edukacyjną dla dzieci pt: „CZY WIECIE DZIECI JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI ???” Zawiera ona proste zagadki dotyczącymi segregacji śmieci, rebusy, krzyżówki, kolorowanki i wiele innych zagadek nawiązujących do prawidłowej segregacji odpadów.
Książeczka została już przekazana do szkół dla dzieci z klas 0-III oraz do przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Celestynów. Jest również do pobrania w urzędzie gminy lub na stronie internetowej. W jednej grupie z Przedszkola Samorządowego w Celestynowie zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi podczas, których dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci, dowiedziały się, jak długo mogą się rozkładać różne odpady oraz, że niektóre odpady można wykorzystać powtórnie. Obejrzyj Przedszkole Samorządowe w Celestynowie

Całość książeczki do pobrania

unipress
krus
mpk
dziennik ustaw