• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
wporowskilasek2021.JPG

“Świder Na Raz”

Dodano: 2021-04-19

“Świder Na Raz” to wyzwanie biegowe, które się odbyło pod patronatem Wójta Gminy Celestynów, a polegało na przebiegnięciu 90 km w 12h wzdłuż rzeki Świder przez Waldemara Porowskiego.


Biegacz wystartował 17 kwietnia o 4 rano w okolicy wsi Świder, gdzie rzeka ma swój początek i jest zaledwie strużką. Pogoda nie sprzyjała. Padający od tygodnia deszcz rozmoczył pola, łąki, więc trudno było biec, raczej musiał brnąć, często po kolana w wodzie grzęzawisk i pól ornych. Jednak myśl o Szymku i jemu podobnych dzieci zamkniętych w salach szpitalnych Kliniki „Przylądka Nadziei”, które nie mogą biegać i podziwiać cudów natury, dodawała sił.


Wiele osób uważnie obserwowało w telefonach czy komputerach bieg Waldemara Porowskiego – link był podany na FB Celestynów. Szczególnie trasę śledzili mieszkańcy Lasku wraz z sołtysem, którzy przygotowywali uroczyste powitanie swojego mieszkańca. Około godziny 18 powitano brawami długodystansowca, a Wójt Witold Kwiatkowski pogratulował i wręczył upominek wraz z dyplomem, co także uczynił sołtys Marek Kupniewski w imieniu sołectwa.


Tego dnia Waldemar Porowski pokonał 104 km w 14 godzin, kilkakrotnie omijając rozległe grzęzawiska powstałe w wyniku wysokiego stanu Świdra. Ten bieg był dla Szymona, którego można wspierać finansowo za pośrednictwem Fundacji Na Ratunek!


Konto wpłat imiennych, w tytule prosimy wpisać imię Szymek:
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867


Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup aparatu do chemioterapii i turnusową rehabilitację ruchową dla chłopca.


Zachęcamy wszystkich do wsparcia


Zawsze warto pomagać

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw